Засіб від кротів

Існує думка, що ці маленькі звірятка живуть тільки в хорошому, родючому ґрунті. Однак, ми б не стали радіти появі цих на перший погляд нешкідливих звірів на дачній ділянці, городі, прибудинковій території. Тим більше, мало радості, якщо вони з'явилися на полі для гольфу або футбольному полі. Хоч вони і не поїдають врожай, а харчуються хробаками, комахами та личинками, проте, шкоди можуть завдати значної. Кроти риють ходи під землею, пошкоджуючи коріння рослин, відповідно можуть пошкодити самі рослини і зіпсувати ландшафтний дизайн ділянки. Вириті ними тунелі, які пролягають неглибоко під землею, здатні значно пошкодити рельєф. Якщо ви помітили характерні для життєдіяльності цих тварин горбки землі на ділянці, то саме час зайнятися пошуком ефективного засобу від кротів.

Що потрібно знати про кротів перед тим, як замовити засіб від кротів за хорошою ціною

Даний вид городніх шкідників відносяться до комахоїдних. Довжина їх тіла може бути від 5 до 20 см. Ці тварини живуть під землею і ведуть риючий спосіб життя. Їх тільце має витягнуту форму, щоб було зручніше пересуватися по прокладеним ходам. У них недорозвинені очі, без кришталика і сітківки, проте свою сліпоту вони компенсують хорошим слухом і нюхом. Ці тварини не можуть вгризатися в землю, тому для життя вибирають вже підготовлений діяльністю людини ґрунт. Мережа їх кормових ходів може досягати декількох сотень квадратних метрів. Крім харчових ходів кроти виривають гніздову камеру, зазвичай на глибині 1.5-2 метрів. Харчуються тваринки переважно дощовими черв'яками і личинками комах. Коренеплоди вони не їдять, але можуть їх пошкодити в процесі пересування по тунелю. Ґрунт, який поритий тунелями, може просідати, утворюючи некрасиві горбики і ямки, що шкодить зовнішньому вигляду ділянки. Особливо шкода, якщо ви вклали багато сил і праці в ландшафтний дизайн і саме час задуматися над пошуком якісних засобів від кротів.

Причини появи кротів на дачних ділянках (якщо не подбати про способи захисту)

Як і будь-який живий організм, це тварина живе там, де є відповідні для її життєдіяльності умови. Причини їх появи на ділянках досить прості.

 • Як вже раніше було відмічено, кроти живуть в хорошому, пухкому, обробленому і удобреному ґрунті. У ньому їм комфортно рити тунелі, тому садові ділянки, городи – улюблене місце проживання.

 • Близькість людини відлякує хижаків, які можуть їм загрожувати. А домашніх тварин самі ж кроти відлякують своїм специфічним запахом, тому вони не становлять для них загрози.

 • Близько людських осель люблять селитися миші. Для кротів дрібні гризуни є ще одним джерелом живлення.

 • Люди на своїх ділянках садять фрукти і овочі, які в свою чергу люблять різноманітні жучки, черви. Жуки часто відкладають свої личинки в ґрунті, таким чином, створюючи харчову базу для нашого шкідника.

Жити ці звірята люблять невеликими сім'ями і можуть захоплювати досить велику територію. Коли їжі стає недостатньо, вони переходить на іншу ділянку. Однак чекати, поки вони підуть самі не варто, краще вчасно замовити засіб від кротів.

Щоб боротьба з кротами була результативною, потрібно переконатися, що це кроти

Щоб боротьба з кротами на городі була результативною, спочатку потрібно бути впевненими, що це саме вони. Чому це важливо. Справа в тому, що не всі препарати, які підходять для відлякування цих тваринок допоможуть позбутися від медведок, землерийок або лісових ховрахів. Ці особи не псують коренеплоди, все це міф з дитячих мультфільмів. Так що якщо ваша морква, буряк чи картопля мають пошкодження, то немає сенсу боротися з кротами – це не вони. Боротьба з кротами має сенс тільки тоді, коли ви переконаєтеся, що це саме вони за характерними ознаками.

 • Неглибокі тунелі-ходи під шаром грунту 3-5 см – харчові ходи, по яких звірята часто пересуваються, збираючи їжу

 • Характерні насипи землі, які вони створюють, коли риють глибші, постійні тунелі.

 • Всі ходи об'єднані в єдину систему тунелів.

Інші тварини не залишають таких горбків з землі. Але їх горбики більше, вони можуть містити близько 10 кг землі. Такі насипи можуть створювати і ховрахи, але вони значно менше і мають форму підкови.

Якими способами можна позбутися від кротів

Є кілька способів, за допомогою яких люди борються з таким видом шкідників.

Хімічний

Механічний

Біологічний

Гуманний

 • гель

 • гранули

 • паста

 • брикети

 • таблетки

 • гази

 • кротоловки

 • гарпунні і задушливі пастки

 • ловушка Соломона

 • висадка рослин з сильним запахом

 • зіпсовані, тухлі продукти

 • рідини з різкими запахами

 • механічні відлякувачі

 • ультразвукові відлякувачі

 • вібросейсмічні відлякувачі

 • димові відлякувачі

При виборі способу як позбутися кротів слід пам'ятати, що в Європі кроти занесені в Червону книгу і вбивати їх заборонено. Тому, слід вибирати такі пристосування і препарати для боротьби з кротами, які не вб'ють тваринку, а лише відлякають, змусять покинути ділянку.  У деяких випадках можливо комбінувати способи, щоб домогтися максимальної ефективності.

Механічний спосіб знищення кротів


У наш час на ринку і в інтернет магазинах можна придбати різні механічні кротоловки. Деякі з них вбивають тварину, інші просто не дають їй втекти, але можуть завдати пошкодження, від яких тварина помре пізніше. Механізми, які вбивають – гарпунні і задушливі пастки, пастки у вигляді ножиць. Всі ці пристосування можна придбати в садових відділах будівельних магазинів. Народні умільці пристосувалися вести боротьбу з кротами на городі і без покупних механізмів, використовуючи тільки банку з водою. Трилітрова банка закопується під кормовим тунелем тваринки і накривається, щоб на неї не падало світло. Крот потрапляє в банку з водою і тоне. Найбільш гуманною серед таких засобів є так звана пастка Соломона. Вона являє собою циліндр, діаметром як середньостатистичний хід крота. Довжина такого циліндра – 50 см. Він має два входи, а ось вибратися з нього звір не зможе. Циліндр закопується в землю по ходу тунелю. Коли кріт потрапляє в нього, пастка викопується. Тваринку потрібно витягнути і випустити подалі від городів.

Хімічні засоби – ефективна, але не гуманна боротьба з кротами на дачі

До хімічних способів можна віднести різноманітні отруйні приманки. Їх розкладають по тунелях на певній відстані. Тварини поїдають приманку і вмирають. Вибір таких засобів величезний, від гелів і до газів.

Ми не рекомендуємо використовувати такі способи, так як вбивати кротів заборонено. Існує досить багато альтернативних способів, які не зашкодять тварині, але позбавлять вас від його присутності на садовій ділянці або дачі.

Ультразвукові та інфразвукові відлякувачі: особливості використання

Органи зору у кротів недорозвинені, зате нюх і слух розвинені дуже добре. Такі пристосування як відлякувачі створюють вібрації і ультразвукові хвилі, які тварина сприймає за наближення загрози, наприклад кроки великої тварини – лисиці або лелеки. Наближення хижака змушує крота шукати більш безпечну територію. Такі пристосування вкопуються в землю на ділянці, працювати можуть від мережі, батарейок або навіть сонячних батарей. Вибір таких пристосувань на ринку дуже великий.

Біологічні відлякувачі для боротьби зі шкідниками

Такими відлякувачами можуть служити як спеціальні речовини, які людина розкладає по ділянці, так і проста посадка рослин із запахом, який не терплять кроти. Кроти сліпі, але у них відмінний нюх. Тому часто власники ділянок, дач та городів вдаються до таких заходів як закопування в землю, насипання в тунелі засобів, які володіють різкими і неприємними запахами. Використовуються такі засоби як:

 • розчин гасу

 • нафталін

 • мазут або тосол

 • касторове масло

 • полин чи м'ята

 • оцет

 • мелений червоний перець

 • хлорка

 • голови оселедця

 • недопалки від цигарок або їх настій

 • тухлі яйця

Багато з цих засобів здатні відлякати не тільки кротів але і людей, тому варто не перестаратися. Пам'ятайте, що така боротьба з кротами на городі може відлякати від ділянки не тільки шкідливих тварин, а й ваших гостей. Позбутися від деяких запахів потім буде дуже складно.

В якості профілактики на ділянках висаджують рослини і квіти, які приємні людям, але які дуже не люблять кроти. Наприклад, чорнобривці, молочай, рицина, алліум, нарциси, проліски.

Альтернативна боротьба з кротами на городі

Кроти не люблять шум, який нагадує їм про небезпеку, що насувається. Іноді люди навіть включають дуже гучну музику. Раціональне зерно в цьому є, тому в землю закопують пляшки так, щоб вони видавали звук, коли дме вітер. Розвішують порожні консервні банки на вкопані в землю стовпчики. Одним словом, всі засоби підходять, коли потрібно прогнати кротів з городу або дачної ділянки.

Жорстокі і заборонені способи боротьби з кротами

Людина може бути досить жорстокою і придумала досить велику кількість жорстоких способів боротьби з кротами. Люди заливають воду через шланг в нори і звірята тонуть. У тунелі закладають петарди, засипають отруту, заливають хімічні засоби. Про механічні пристосування ми вже говорили вище. Можливо, частина таких коштів могла б бути виправдана, якщо б тварина загрожувало людині або їх було на ділянці така кількість, що життя поруч з ними стало б неможливим. Однак такого практично не буває, тому завжди можна вирішити проблему гуманнішими способами. Тим більше, що вибір більш гуманних засобів і способів як позбутися від кротів досить широкий.

Превентивні способи

Навіть одна маленька істота може значно нашкодити вашій дачній ділянці. Що ж буде, якщо їх заведеться ціле сімейство? Щоб такого не сталося, варто подумати про превентивні способи боротьби з кротами на вашій дачі.

Спосіб

Що робити

Металева сітка

Закопується на глибину 1,2 метра по периметру. Нижче кроти зазвичай не опускаються

Горизонтально розміщена сітка

Вкопують на глибину 5-10 см. Більше підходить для невеликих ділянок, так як потрібно вкопувати по всій території. 

Рослини з високим вмістом азоту

Висадка на ділянці чорнобривців, бобових, нарцисів, тюльпанів.

Висадка чорнокореня лікарського

У цієї рослини немає сильного запаху, зате є насіння-колючки на пагонах. Насіння чіпляються до шкірці тварини і створюють їй дискомфорт.

Що потрібно знати, купуючи засіб проти кротів

Перш ніж придбати засіб проти кротів переконайтеся, що на вашій дачній ділянці або городі гостює саме він. Пам'ятайте, що не всі засоби від гризунів діють на крота. Майте на увазі, що якщо особин не багато, то краще їх відлякати, зловити і випустити десь в лісі, але не вбивати. Якщо так сталося, що тваринок на ділянці багато і вони сильно шкодять вашому господарству, то виправданими стають більш жорсткі методи боротьби з шкідниками. Кожен препарат має свої властивості і спосіб застосування. Якщо ви вирішили використовувати отруту, то обов'язково потрібно працювати в рукавичках. Подбайте про власну безпеку.

У деяких випадках доцільне застосування декількох різних препаратів і засобів проти кротів, щоб домогтися бажаного результату.

Пам'ятайте, що тварини можуть повернутися, так що застосування профілактичних засобів просто необхідно. Найефективніше – захистити територію сіткою, вкопуючи її на глибину 1,2 метра по всьому периметру. Так як ці землерийні рідко опускаються глибше, то такої глибини має бути достатньо.

Народні засоби від кротів

Народні засоби від кротів можуть бути як гуманними так і вкрай жорстокими. У хід йде все. Іноді боротьба з кротами на дачі перетворюється в гру «хто кого». Наполовину закопані в землю скляні та пластикові пляшки, розвішані бляшанки, тріскачки – малоефективні і спральовують тільки тоді, коли є вітер. При безвітряній погоді від них толку немає зовсім. Висадка цибулинних рослин і квітів з різким запахом швидше превентивний захід, в ній мало сенсу, коли на ділянці вже оселилося сімейство кротів і розвернуло на ньому бурхливу діяльність. Недопалки, ганчірки з гасом і інші «смердючі» методи неприємні так само і людині. Часто дачники влаштовують «полювання на крота» за допомогою лопати. Для цього в тунель по самий держак вганяють лопату, перекриваючи його. З двох сторін від лопати хід слід притоптати. А далі потрібно чекати. Коли звір приходить лагодити хід, то шлях відступу перекривається другою лопатою. Третьою лопатою викопуєте крота. Далі важливо його зловити, щоб потім перевезти подалі від своєї ділянки і ділянок сусідів. Тому що підкидати крота сусідам було б не дуже красиво.

Чому складно позбутися кротів без спеціальних засобів

Утримати цього маленького шкідника в руках дуже складно. Не можна робити це голими руками, обов'язково надіньте товсті рукавички – кріт може вкусити. Не думайте, що це слабка тварина. Вони тільки в мультиках – вальяжні товстосуми. Насправді вони дуже моторні і швидко бігають. Довгасте із загостреною мордочкою тіло пристосоване рити ходи під землею, і цей маленький звір – суцільний накачаний м'яз, він здатний викрутиться з рук навіть сильної, дорослої людини. Тому, якщо вам здається, що боротьба з кротами на дачі буде легкою справою, то ви дуже помиляєтесь. Підійдіть до питання серйозно, щоб не витратити час і гроші даремно.

Як боротися з кротами на футбольних полях, полях для гольфу та інших місцях

Ми багато і часто чуємо і говоримо, читаємо в пресі про проблему з цими шкідниками на дачах і городах. Однак, часто вони з'являються на футбольних полях і полях для гольфу. Здавалося б, що може привабити цю тваринку в таке місце, як футбольне поле? Або поле для гольфу? Проте, крота можна часто зустріти в таких місцях. Велика територія з доглянутою землею, там точно є чим поживитися кроту! Боротьба з кротами в таких місцях стає чи не пріоритетним завданням. При дворі британської королеви є спеціальна людина, яка займається тим, що відловлює дрібних шкідників. Тому що коли кріт заводиться, наприклад, на поле для гольфу, то поле стає непридатним для гри. Красиві газони, доглянуті галявини втрачають свій привабливий вигляд. На футбольному полі, поритому кротами грати не просто складно, а й небезпечно. Якщо нога гравця потрапить в яму від нори, то гравець може отримати травму.

Дуже сумна ситуація, коли люди вкладають багато праці і ресурсів в ландшафтний дизайн, а потім вся ця краса втрачає свій вигляд через мережі тунелів і кротовін. Хорошим способом позбутися від шкідників в таких місцях, буде застосування димоутворювача з відлякуючим ефектом.

Де купити ефективний засіб від кротів в Києві

Живучи в землі, риючи свої ходи, кроти розпушують її, роблячи більш м'якою. І це, здавалося б, повинно йти на користь. Однак, вони знищують дощових черв'яків і личинки комах. Якщо не буде черв'яків, то не буде кому насичувати землю повітрям і переробляти органічні залишки, щоб вийшов потрібний для рослин гумус. Таким чином, здавалося б безневинні тварини можуть порушити рівновагу екосистеми ділянки, завдавши їй великої шкоди. Що ж робити, де купити ефективний засіб від кротів і який метод боротьби краще застосувати? На ринку багато різних пристосувань і препаратів. Однак, підійдіть до вибору розумно. Вбивати цих тварин не можна. Але вжити заходів потрібно. Значить необхідно вибрати такий препарат, який не зашкодить живій істоті, але позбавить нас від її присутності. Ми рекомендуємо застосовувати димову шашку від кротів Octavius ​​Hunt BioFume Mole Smoke. БІОДИМ Mole Smoke – це препарат з димоутворюючою дією, який використовується для боротьби з кротами. У складі препарату є касторове масло, що володіє здатністю обволікати стінки кротячого тунелю, створюючи при цьому на стінах фізичний бар'єр. Цей бар'єр позбавляє крота можливості вільно добувати собі їжу, тому звір вирішує перебиратися в іншу локацію, щоб знайти собі їжу.

Застосування димової шашки BioFume Mole Smoke

Застосовувати димоутворювач для боротьби з кротами на дачі або городі дуже просто. Вам не буде потрібна допомога спеціальних служб, досить зробити кілька простих дій. Для початку потрібно досліджувати кротові тунелі, щоб розрахувати кількість шашок, які потрібно буде встановити на ділянці.

Шашки встановлюються з розрахунку 1 димоутворювач на три кротовини. Що робити далі?

 • Шашку потрібно відкрити, дістати гніт.

 • Гніт підпалити

 • Встановити препарат в тунель так, щоб дим від шашки йшов по тунелях, а не на поверхню.

 • Залиште шашку в тунелі на 5 годин

Після закінчення дії шашки, приберіть її залишки з тунелю, тунель засипте землею. Спостерігайте за ділянкою. Переконайтеся, що кроти пішли і прийміть необхідні заходи щодо запобігання їх повторної появи. Захистіть вашу ділянку, вкопавши сітку по периметру або листи шиферу. Димоутворювач, як засіб проти кротів хороший тим, що він не вбиває звіра, тільки позбавляє його можливості добувати собі їжу на території ділянки.

Переваги купівлі препарату в онлайн магазині

BioFume Mole Smoke можна замовити з доставкою в інтернет-магазині. Це дуже зручно, вам не потрібно виходити з дому, йти на ринок і шукати точки, де продаються спеціальні засоби. Ви можете на сайті інтернет магазину FGgroup без зайвого поспіху почитати опис препарату, як його застосовувати, і в яких місцях він буде ефективний. Ціна препарату не висока, а результат вас потішить.

Онлайн магазин FGgroup – це хороша можливість вибрати потрібний товар і зробити замовлення з доставкою в будь-яку точку України.

Чому варто купити засіб від кротів в інтернет магазині Fggroup

В інтернет магазині Fggroup ви знайдете різні препарати від шкідників, як від комах так і від гризунів. Так що купити ефективний засіб від кротів за вигідною для вас ціною не буде проблемою. Підбором асортименту для магазину займаються фахівці, які пройшли спеціальну підготовку. Так що ви можете бути впевнені, що якщо ви сумніваєтеся, яким препаратом або механізмом скористатися, наші фахівці підберуть вам те, що підійде саме вам. Товари в магазин поставляються безпосередньо від виробників, що є гарантією якості продукції. На сторінці магазину ви знайдете детальний опис кожного препарату і інструкцію як ним скористатися. Якщо у вас виникнуть питання, ви можете написати нашим менеджерам в месенджери на сторінках соціальних мереж таких як Facebook і Instagram, написати на електронну пошту або зателефонувати за вказаними на сайті телефонами. Ми гарантуємо, що вам нададуть швидкі і повні відповіді на ваші питання.

Як замовити засіб від кротів за вигідною ціною в Києві

Купити засіб від кротів в інтернет магазині Fggroup дуже просто. Оформлення замовлення займає кілька хвилин. Ви просто додаєте потрібний вам препарат в певній кількості в кошик, заповнюєте поля, необхідні для того, щоб наші менеджери могли зв'язатися з вами і відправити вам ваше замовлення. При замовленні обов'язково вкажіть бажаний спосіб оплати. Після розміщення замовлення з вами зв'яжеться один з наших менеджерів, щоб уточнити деталі замовлення. Відправка препаратів для боротьби зі шкідниками здійснюється по Києву і в усі регіони України поштовими службами.