Як захистити зерно від шкідників в коморах та зерносховищах?

В Україні нараховується більш ніж 100 видів шкідників, які псують зерно в період його зберігання. Дуже прикро, коли вже зібраний, дбайливо вирощений врожай атакують шкідники.

Найбільш поширеними шкідниками в місцях, де зберігається зерно, є рисовий та амбарний довгоносики, хрущак, суринамський борошноїд, зернова міль, мірошницька вогнівка, кліщ борошняний, зерновий хробак. Щорічно від життєдіяльності цих комах втрачається близько 4 млн. тон зерна. Шкідники заносяться до комор та зерносховищ разом з врожаєм, можуть бути занесені на одязі та взутті працівників, також їх переносять гризуни та птиці.

Детальніше про вплив деяких з цих шкідників

Амбарний довгоносик

Ця комаха любить тепло, найбільш поширена на півдні України. Найбільше полюбляє пшеницю та ячмінь, менше – овес, рис, гречку, просо, кукурудзу.

Може завестись і в борошні та макаронах. Самка довгоносика вигризає в зернині ямку, куди відкладає одне яйце.

Через декілька днів звідти виходить личинка, що має білий колір та коричневу голову.

Вона одразу вгризається всередину зернини, де проводить все своє життя, виїдаючи там все, поки не перетвориться на лялечку, з якої потім вийде доросла комаха. Самка за своє життя здатна відкласти близько 250 яєць.

 

 

 

Мучний Хрущак

Найбільш поширений в приміщеннях борошномельних комбінатів, хлібопекарень та пивоварень.  Харчується борошном, крупами та висівками, іноді пошкоджують зерно, сушені фрукти та овочі.  Розмножуються в приміщеннях з високою вологістю. Самки відкладають яйця групами чи по одному, прикріплюючи їх до стін, продуктів.

 

 

 

 

 

Вогнівка

Ця комаха пошкоджує зерно, крупи, сушені овочі та фрукти, кондитерські вироби, спеції. Їх гусені вгризаються в продукти, утворюючи там широкі ходи, а в зерні виїдають зародки.

 

 

 

 

 

Зернова міль

Гусінь в процесі свого харчування виїдає вміст зерна, потім ділить утворену ємність на дві частини павутинням. В одній частині вона розміщується сама, в іншій, меншій – її екскременти. В одній зернині пшениці розвивається одна гусінь, а в зерні кукурудзи їх може бути дві, або й три.

 

 

 

 

Борошняний кліщ

Ця комаха зустрічається переважно в складських приміщеннях, він здатен швидко розмножуватись в різному зерні, борошні, сушених овочах та фруктах.

Продукти, пошкоджені кліщем мають неприємних запах.

В борошні знижується кількість кисню, збільшується кислотність.

Погодьтеся, це дуже неприємно,коли вирощений врожай, точить борошноїд або хрущак.

 

Актелік – ефективний засіб для боротьби з шкідниками в зерносховищах від офіційного дилера fggroup

Для того, щоб знищити шкідників не завдавши шкоди зерну ми радимо використовувати засоби для фумігації зарносховищ.

Цей препарат є надійним засобом для боротьби із шкідниками як в складських приміщеннях, коморах та зерносховищах, так і може використовуватись для обробки вантажівок, що займаються перевозками с/г продукції та продуктів харчування. Застосовують його і у вантажних фургонах, контейнерах, цей препарат визнаний придатним до застосування на морському та річковому транспорті.  Одна димова шашка використовується для обробки приміщення 570 м.куб. Препарат має залишкову дію, тобто, протягом 1-3 місяців залишки препарату будуть діяти та захищати зерно від шкідників.

 

 

0 Комментарий

Оставить свой комментарий