Як позбутися молі в квартирі?

личинки молі

        Як позбутися молі в квартирі? Однією з ознак, що у вашій оселі завелась міль є наявність на поверхні предметів гардеробі неестетичних дір. Ці комашки можуть перетворити на решето як дорогу шубу так і шкіряне взуття. А за наявності відкритого доступу до круп і борошна у будинку може з’явитися харчовий різновид цього небезпечного шкідника. 

Головну небезпеку становлять не дорослі особини, що пурхають по квартирі, а личинки, яких природа нагородила надзвичайною ненажерливістю. Розвиток особини відбувається поступово, і маленькі гусениці, що з’являються в шафі, можуть тривалий час безперешкодно жити в ній, не нагадуючи про себе. Сприятливе середовище для них – підвищена вологість і тепло. Але за відсутності відповідних умов личинки легко пристосовуються навіть до значного пониження атмосферних температур і можуть до місяця обходитися без їжі. Міль дуже наполеглива, у своєму прагненні дістатися до “делікатесної” шубки або вовняного пальта комаха може легко долати тканинні і поліетиленові чохли. Відповідно, сподіватися на ці методи

харчова моль

захисту не варто. Ще один вид молі – харчова, відрізняється плодючістю. За свій життєвий цикл метелик відкладає близько півтора сотні яєць, з яких надалі вилуплюються дуже ненажерливі гусениці. Виявити їх можна в процесі проведення ревізії на кухонних полицях або в шафах. Не помітити сліди появи шкідника досить складно і в такому випадку єдиним методом боротьби з міллю є повне позбавлення від виявлених кладок.

 

Що приваблює цю комаху?

,Для того, щоб в оселі не завелась міль, переконайтесь, що:

 • Одяг і взуття, прибрані в шафу, чисті і сухі. Одяг та взуття, що зберігають на собі частки людського поту і шкіри є більш ласою приманкою для шкідника.
 • Ви дотримуєтеся правил сезонного зберігання предметів гардеробу. Шуби, наприклад, зберігають в спеціальних чохлах, капелюхи – в картонних коробках, шарфи і шапки – на спеціальних утримувачах, взуття – без устілок.
 • Усі місця зберігання мають достатню вентиляцію, розташовані поза приміщеннями з підвищеним рівнем вологості, регулярно провітрюються.
 • Місткості для зберігання круп і інших сипких продуктів харчування мають герметичну кришку.
 • Прибирання робиться своєчасно і ретельно – жир, бруд, пил притягують міль, немов магніт, сигналізуючи про те, що в приміщенні є чим поживитися.

 

Як боротися з міллю, якщо ви вже помітили у будинку появу дорослих комах?

В першу чергу, слід ретельно перевірити усі приміщення квартири на предмет виявлення кладок яєць. З метою профілактики варто:

 • провести ревізію у шафі;
 • просушити перини і пір’яні подушки;
 • влаштувати провітрювання в усіх можливих місцях поселення комах.

Додатково варто потурбуватися про приготування відлякувачів – рослин, речовин, що мають сильний запах, який не 

люблять ці комахи, але він є безпечним і приємним для людини. Відлякати міль 

допоможуть:

 • Рослини з різким ароматом. Це можуть бути гілочки лаванди, пижма, герань, м’ята, гвоздика.
  • Запашне мило. Чудово підійде мило з ефірними оліями (наприклад, хвойними).
  • Апельсинова цедра. Яскравий аромат, що виділяється шкіркою плодів цитруса у міру висихання, служить природним дезодорантом і відлякує шкідливих комах.

Фахівці компанії «Ф ДЖІ ГРУП» радять використовувати в якості більш радикального засобу біодим BioFume Home 

Protector – це димоутворювальна 

речовина, яка містить в собі м’ятну олію. М’ятний дим заглушає запахи, роблячи при цьому предмети гардеробу непривабливими 

для шкідливих комах.

 

Проте, варто пам’ятати, що в боротьбі з міллю не вдасться 

уникнути радикальних методів і обійтися

Це різноманітні аерозолі, секційні елементи, електрофумігатори.

«косметичним» ефектом не вдасться. Потрібні кардинальні заходи дії, здатні привести до загибелі кладок яєць і личинок на будь-якій стадії розвитку. Ви можете самостійно використати різноманітні препарати, що продаються на ринку та магазинах.

Якщо ж нашестя молі придбало загрозливі масштаби, варто замислитися про звернення до послуг професіоналів. Зокрема наші фахівці забезпечать тотальне знищення комах в усіх приміщеннях квартири. Всього один дзвінок за номерами: 38(096) 691-27-26 або 38(073) 691-27-26 стане першим кроком до успішного знищення шкідливих комах.

Після завершення робіт, що виконуються професіоналами, міль покине вашу оселю на досить тривалий період часу. А для того, щоб уникнути її повернення, слід пам’ятати про дотримання простих заходів безпеки :

 • крупи і сипкі продукти повинні зберігатися тільки в герметично закритому посуді;
 • шуби, дублянки і пальто перед відправкою на зберігання слід обов’язково здавати в хімчистку;
 • одяг, що підлягає пранню, – обробляти при максимально високих температурах;
 • не змішувати чисту білизну і одяг з брудною;
 • регулярно провітрювати шафи і предмети гардеробу, що зберігаються в них.

Дотримуючись цих нескладних правил, можна уникнути повторної появи молі.

0 Комментарий

Оставить свой комментарий