Як позбутися молі в квартирі?

личинки молі
личинки молі

Як позбутися молі в квартирі? Однією з ознак, що у вашій оселі завелась міль є наявність на поверхні предметів гардеробі неестетичних дір. Ці комашки можуть перетворити на решето як дорогу шубу так і шкіряне взуття. А за наявності відкритого доступу до круп і борошна у будинку може з’явитися харчовий різновид цього небезпечного шкідника. 

Головну небезпеку становлять личинки молі

Головну небезпеку становлять не дорослі особини, що пурхають по квартирі, а личинки, яких природа нагородила надзвичайною ненажерливістю. Розвиток особини відбувається поступово, і маленькі гусениці, що з’являються в шафі, можуть тривалий час безперешкодно жити в ній, не нагадуючи про себе. Сприятливе середовище для них – підвищена вологість і тепло. Але за відсутності відповідних умов личинки легко пристосовуються навіть до значного пониження атмосферних температур і можуть до місяця обходитися без їжі. Міль дуже наполеглива, у своєму прагненні дістатися до “делікатесної” шубки або вовняного пальта комаха може легко долати тканинні і поліетиленові чохли. Відповідно, сподіватися на ці методи

харчова міль
харчова моль

захисту не варто. Ще один вид молі – харчова, відрізняється плодючістю. За свій життєвий цикл метелик відкладає близько півтора сотні яєць, з яких надалі вилуплюються дуже ненажерливі гусениці. Виявити їх можна в процесі проведення ревізії на кухонних полицях або в шафах. Не помітити сліди появи шкідника досить складно і в такому випадку єдиним методом боротьби з міллю є повне позбавлення від виявлених кладок.

 

Що приваблює міль

,Для того, щоб в оселі не завелась міль, переконайтесь, що:

 • Одяг і взуття, прибрані в шафу, чисті і сухі. Одяг та взуття, що зберігають на собі частки людського поту і шкіри є більш ласою приманкою для шкідника.
 • Ви дотримуєтеся правил сезонного зберігання предметів гардеробу. Шуби, наприклад, зберігають в спеціальних чохлах, капелюхи – в картонних коробках, шарфи і шапки – на спеціальних утримувачах, взуття – без устілок.
 • Усі місця зберігання мають достатню вентиляцію, розташовані поза приміщеннями з підвищеним рівнем вологості, регулярно провітрюються.
 • Місткості для зберігання круп і інших сипких продуктів харчування мають герметичну кришку.
 • Прибирання робиться своєчасно і ретельно – жир, бруд, пил притягують міль, немов магніт, сигналізуючи про те, що в приміщенні є чим поживитися.

 

Як боротися з міллю, якщо ви вже помітили у будинку появу дорослих комах і які засоби ефективні

В першу чергу, слід ретельно перевірити усі приміщення квартири на предмет виявлення кладок яєць. З метою профілактики варто:

 • провести ревізію у шафі;
 • просушити перини і пір’яні подушки;
 • влаштувати провітрювання в усіх можливих місцях поселення комах.

Додатково варто потурбуватися про приготування відлякувачів – рослин, речовин, що мають сильний запах, який не 

люблять ці комахи, але він є безпечним і приємним для людини.

Боротися з мілью допоможуть наступні засоби
 • Рослини з різким ароматом. Це можуть бути гілочки лаванди, пижма, герань, м’ята, гвоздика.
 • Запашне мило. Чудово підійде мило з ефірними оліями (наприклад, хвойними).
 • Апельсинова цедра. Яскравий аромат, що виділяється шкіркою плодів цитруса у міру висихання, служить природним дезодорантом і відлякує шкідливих комах.

Самий ефективний засіб від молі biofume home рекомендують спеціалісти і клієнти fggroup

Фахівці компанії «Ф ДЖІ ГРУП» радять використовувати в якості більш радикального засобу біодим BioFume Home 

Protector – це димоутворювальна речовина, яка містить в собі м’ятну олію. М’ятний дим заглушає запахи, роблячи при цьому предмети гардеробу непривабливими для шкідливих комах.

Проте, варто пам’ятати, що в боротьбі з міллю не вдасться уникнути радикальних методів і обійтися

Це різноманітні аерозолі, секційні елементи, електрофумігатори.

«косметичним» ефектом не вдасться. Потрібні кардинальні заходи дії, здатні привести до загибелі кладок яєць і личинок на будь-якій стадії розвитку. Ви можете самостійно використати різноманітні препарати, що продаються на ринку та магазинах.

Варто замислитися про звернення до послуг професіоналів (служби дезінсекції)

Зокрема наші фахівці забезпечать тотальне знищення комах в усіх приміщеннях квартири. Всього один дзвінок за номерами: 38(096) 691-27-26 або 38(073) 691-27-26 стане першим кроком до успішного знищення шкідливих комах.

Після завершення робіт, що виконуються професіоналами, міль покине вашу оселю на досить тривалий період часу і для того, щоб уникнути її повернення, слід пам’ятати про дотримання простих заходів безпеки 

 • крупи і сипкі продукти повинні зберігатися тільки в герметично закритому посуді;
 • шуби, дублянки і пальто перед відправкою на зберігання слід обов’язково здавати в хімчистку;
 • одяг, що підлягає пранню, – обробляти при максимально високих температурах;
 • не змішувати чисту білизну і одяг з брудною;
 • регулярно провітрювати шафи і предмети гардеробу, що зберігаються в них.

Дотримуючись цих нескладних правил, можна уникнути повторної появи молі.

0 Комментарий

Оставить свой комментарий