Шкода від бліх в приватному будинку і квартирі

Шкода від бліх у вашій квартирі для людини і домашніх тваринБлохи – це комахи-паразити, що живляться кров’ю, живуть в основному на шкірі і в шерсті тварин, не є винятком і ваші домашні улюбленці (кролики, собаки, кішки). У нашій країні відомі багато різновидів даних паразитів, велика кількість з яких можуть проживати в квартирах. Найбільш часто зустрічаються домашні, земляні (підвальні) і постільні блохи. Особлива небезпека бліх полягає в тому, що вони можуть завдати величезної шкоди не тільки тварині, але й людині. Блоха, що наситилась, часто йде і починає шукати нову жертву, тим самим створюючи небезпеку перенесення різних хвороб та інфекцій, в тому числі важких, які закінчуються летальним результатом (наприклад, гепатит, чума, тиф, сибірська виразка, енцефаліт). Вони розносять паразитів, які викликають розвиток гельмінтозу. Якщо говорити про людину, то середовищем для проживання блохи обирають волосяні покриви.

Якщо ви виявили укуси бліх

Якщо ви виявили у себе дивні укуси (зазвичай у вигляді ланцюжка), спробуйте розкласти по квартирі чисті білі аркуші. Якщо через деякий час ви побачите на них чорні цятки, значить, у вас в квартирі завелися блохи. В квартирі вони люблять ховатися в пористих поверхнях, матрацах, подушках. Блохи здатні розмножуватися навіть в дуже чистому приміщенні. Сприяють цьому домашні вихованці. Також існує ймовірність занести їх з уже зараженими речами. Вони можуть потрапити до вас з підвалів, під’їздів, а можливо і від сусідів (а ще їх розносять різні гризуни). При виявленні бліх заходи по їх знищенню потрібно приймати негайно, це пов’язано з тим, що вони дуже швидко розмножуються! Занадто швидко!

Як розпізнати що у вас завелись блохи?

За розміром доросла блоха може досягати в довжину до п’яти міліметрів. Її тіло вкрите невеликими шипами, а на голові і грудях є гребені. Все це допомагає їй утримуватися на тілі жертви. Добре розвинені стрибкові лапи дозволяють їй стрибати на досить великі відстані

Як вивести бліх з квартири?

Отже, у вас з’явилися блохи в квартирі – що робити тепер? Процес видалення бліх в квартирі досить витратне заняття, як за часом, так і по докладенних зусиллях. Через свою будову блохи не можуть, як багато інших паразитів, з’їсти отруєну їжу. Тому для їх знищення користуються іншими методами. В даний час розроблено багато високоефективних препаратів і методик, що дозволяють це зробити. Якщо провести цю процедуру правильно і ретельно, то для досягнення необхідного ефекту буде достатньо і одного разу.

Найчастіше  перенощиками бліх є домашні тварини

Отже, по-перше, потрібно оглянути їх, при необхідності відвести до ветеринарного лікаря і позбавити від бліх. Відсутність бліх послужить їм ще й захистом від гельмінтів, які ті переносять. Якщо не провести цю процедуру, то після того як ви знищите бліх в приміщенні, вони розмножаться знову. Якщо є можливість, то це слід зробити в один час з дезінфекцією житла. Це дасть більше гарантій, що паразити будуть повністю знищені. Якщо з’ясувалося, що комахи потрапили в квартиру з зараженими речами або предметами (речі, взуття, меблі), спочатку треба продезінфікувати їх. Після виявлення і знезараження головного вогнища проживання комах можна починати обробку всієї квартири.

Якщо домашні тварини чисті, а заражені речі знезаражені, можна приступати до виведення бліх в квартирі. Так як вони живуть на висоті до півтора метрів, то цю територію потрібно обробляти особливо ретельно. Найфективнішим засобом для знищення таких паразів є проведення дезінсекції за допомогою біодимів, оскільки дим здатен проникнути в усі щілини вашого житла.

Поради щодо профілактики від бліх

Щоб не допустити подальшої появи бліх слід дотримуватися наступних правил.

  • Два рази на тиждень проводити вологе прибирання, особливо у важкодоступних місцях
  • Придбати тваринам нашийники від бліх
  • Регулярно провітрювати приміщення.
  • По можливості – просушувати на сонці ковдри, подушки, матраци
  • Як можна частіше прати м’які іграшки і чистити меблі
  • Провести хоча б невеликий косметичний ремонт, позбутись всіх тріщин в підлозі, стінах, отворах дверей, вікон
  • Не дозволяйте чужим тваринам заходити у ваше житло

Провівши дезінфекцію вашої квартири, і дотримуючись заходів профілактики, ви позбудетеся бліх і не дасте їм з’явитися знову

0 Комментарий

Оставить свой комментарий