Що робити, якщо вкусив кліщ?

Що робити при укусі кліщів і які засоби використовувати

Кліщі переносять багато інфекційних захворювань, серед яких найнебезпечнішими для людини є кліщовий енцефаліт та кліщовий бореліоз (хвороба Лайма). Якщо ви виявили в себе на тілі кліща – хутчіш витягайте його, затягувати з видаленням не можна, оскільки чим довше кліщ знаходиться в шкірі, тим більше інфекцій потрапляє в організм, тому і важливо знати що робити, якщо вкусив кліщ..

Як безпечно видалити кліща з тіла

пінцет для видалення кліща
пінцет для видалення кліща

Для того, щоб впевнитись, що в організм не потрапила небезпечна інфекція, потрібно здати кліща на аналіз. Бажано доставити його в лабораторію живим та цілим, тому витягати кліща потрібно обережно, щоб  не розірвати.

Для обережного видалення кліщів існує спеціальні пінцети та гачки, які можна придбати у ветеринарних аптеках. Такі гачки бажано носити з собою на прогулянки в парки і, тим більше, якщо ви йдете до лісу. Під час проведення процедури слід захопити кліща якомога ближче до його хобітка, потім одночасно тягти вгору і обертати його навколо своєї осі за або проти годинникової стрілки. Зазвичай вистачає 2-3 оберти.

Кліща можна видалити ниткою

В разі відсутності спеціального гачкаможна витягти кліща ниткою, дотримуючись максимальної обережності. При такому способі беруть міцну нитку, зав’язують її у вузол якомога ближче до хоботка комахи, потім її скручують в одному напрямку, одночасно підтягуючи трохи вгору поки не викрутять кліща. Буває, що при видаленні кліща його голова залишається в шкірі, в такому випадку її дістають як занозу, стерильною голкою, попередньо обробивши місце присмоктування спитровим розчином. Якщо залишки кліща залишити, то інфікування може продовжитись, а місце, де він присмоктався може загноїтись.

В жодному разхі не мастіть місце укусу олією – так фізичне видаленно пройде довше, а кліща на аналіз можуть не прийняти. Після того, як видалите кліща, ранку слід обробити спиртом.

Протягом трьох днів після виявлення кліща слід звернутись до лікаря та вирішити чи потрібне профілактичне лікування

Що робити далі з кліщом після видалення його з тіла

Комаху потрібно покласти до скляного стерильного флакону, помістити туди шматочок вати, змочений водою, щільно закрити кришкою, та відвезти до лабораторії. Або помістити флакон в холодильник до першої можливості потрапити у лабораторію. Слід пам’ятати, що доставити кліща на аналіз краще живим.

НЕ потрібно одразу панікувати, навіть якщо кліщ інфікований, то не обов’ґзково захворіє людина. Проте слід перестерегтися.

Щоб бути впевненим, слід здати аналіз крові, але, аналіз буде результативним не раніше, ніж через 10 днів після укусу – на енцефаліт, через місяць – на бореліоз.

Адреси лаабораторій у м. Київ, що приймають кліщів для проведення аналізів:

вул. Герцена 31 тел. (044) 483 15 18, вул. Естонська, 3 тел. (044) 422 01 32

Купити ефективні засоби від кліщів можна в інтернет магазині fggroup по хороші ціні

На ринку України присутні багато засобів від кліщів, які можна використовувати як в будівлях, так і на ділянках. Одним із самих хороших препаратів є  біоспрей ACARI Natural Stop. Даний препарат є 100% натуральній біопрепарат, який створений на натуральній основі. Як показала себе вся лінійка біопрепаратів BIO, вони є дуже ефективні і не шкодять навколишньому середовищу і людині.

0 Комментарий

Оставить свой комментарий