Інсектициди та їх види

Використання інсектицидів, та їх види

Для того, щоб зберегти врожай від шкідливих комах, фермери та садоводи в своїй діяльності використовують багато видів препаратів-інсектицидів. Інсектицидами називають різноманітні за складом та діючими властивостями хімічні препарати, що мають спільне призначення – боротьбу з шкідниками. В данний момент на ринку інсектицидів є препарати як органічного, так і не органічного походження. Таке різноманіття дозволяє обрати серед них саме той засіб, що потрібен для безпечного вирощування чи зберігання сільськогосподарської продукції певного виду. Є вузькоспрямовані препарати, що винищують тільки певні види комах, не шкодячи при цьому іншим видам.  Виробництво інсектицидів почалось у 19 столітті. На даний момент їх поділяють на: універсальні та вибіркові.

Універсальні інсектициди спрямовані на боротьбу з декількома видів шкідників, вибіркові – впливають на комах якогось одного виду

  1. Фумігантні, кишкові, контактні та системні. Фумігантні інсектициди діють на комаху, потрапляючи в її організм через дихальні шляхи. Кишкові, відповідно, через її травну систему, тому ефективні проти комах, що мають ротовий апарат гризучого типу. Системні інсектициди мають здатність проникати в кореневу систему рослини, та знищувати шкідників, що оселяються в самій рослині. Інсектициди контактного типу діють на комах, коли торкаються частин їх тіла. Цей розподіл є досить умовним, тому що багато препаратів мають декілька шляхів впливу на комах.
  2. За формами випуску розрізняють препарати порошкоподібного типу, гранули та шашки. Порошкоподібні препарати розпилюють, готують з них розчини та емульсії. Гранульовані препарати застосовують переважно шляхом внесення у грунт. Цікавими є інсектициди у формі шашок. Під час горіння, шашки виділяють токсичний дим, який огортає собою все приміщення, проникає у найменш доступні місця та має тривалу залишкову дію. Шашки застосовують у закритих приміщеннях, таких як теплиці, склади, елеватори, будинки та квартири. На нашому сайті ви можете знайти фуміганти, що ефективно знищують тарганів, бліх, кротів, шкідників, що атакують зернові культури та рослини в теплицях.
  3. Обробка інсектицидами здійснюється різними шляхами – запилення, внесення в грунт, обробка зерна та насіння, обприскування, фумігація та обробка аерозольна. Який саме спосіб обрати залежить від того, де проводиться дезинсекція та проти яких шкідників.

Всі інсектициди мають різний ступінь токсичності, тому при їх застосуванні необхідно використовувати засоби індивідуального захисту. Зберігаються ці препарати з дотриманням певних правил, обов’язково у закритому вигляді.

 

0 Комментарий

Оставить свой комментарий